Pajūrio naujienos
Gintaro muziejus
Buvusiame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus įkurtas 1963 m. rugpjūčio 3 dieną. Pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose įrengtas muziejus yra vienas lankomiausių šalyje.
Vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turinčiame muziejuje iš viso yra apie 5 tūkst. eksponatų.
Šiemet baigtame restauruoti Gintaro muziejuje galima susipažinti su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu.
Pirmajame aukšte esančios rūmų erdvės lankytojus žavi atnaujintais istoriniais rūmų interjerais, pasakojančiais apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Palangos bei grafų Tiškevičių istorija besidomintiems lankytojams pristatomos autentiškai įrengtos erdvės: Holas, Renginių salė, Raudonasis salonas, Didysis salonas, Grafienės kabinetas, Mėlynasis salonas, Jaunojo grafo kabinetas, Mažasis salonas.
Šiose reprezentacinėse rūmų salėse atkurta aristokratų rezidencijos aplinka, kurioje eksponuojami XVIII amžiaus pabaigos – XIX amžiaus pradžios didikų rūmų interjerų kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus išsaugotų grafų Tiškevičių, kitų Lietuvos didikų rūmų bei privačių kolekcijų. Interjerų ekspozicijos autorius – Romualdas Budrys.
Antrajame aukšte pristatoma unikali gintaro ekspozicija, kuri papildyta archeologiniais eksponatais, atnaujinta ir inkliuzų kolekcija. Lankytojai gali išvysti visiškai naują gintaro morfologijos ekspoziciją.
Kaina
Suaugusiems: 2,40 €
50 proc. nuolaida taikoma: moksleiviams, studentams ir asmenims, turintiems tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) pažymėjimą, būtinosios tarnybos kariams, pensininkams, Lietuvos dailininkų sąjungos nariams, dailės akademijų studentams, vienam asmeniui, lydinčiam neįgalų lankytoją, kuriam nustatytas 0–25 proc. ir 30–40 proc. darbingumo lygis.
Birutės parkas
Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Rytų Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama ši kurorto erdvė kasmet gražinama, kad taptų dar patrauklesnė poilsiautojams.
Birutės parkas įkurtas buvusio šventojo Birutės miško ir Birutės kalno teritorijoje. Peizažinio plano parko projektą grafų Tiškevičių užsakymu XIX amžiaus pabaigoje sukūrė garsus prancūzų architektas Eduardas Fransua Andrė.
Talentingai suprojektuotas parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui. 1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs garsusis Gintaro muziejus.
Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai.
Jau dešimtus metus parke vykdomas projektas „Birutės parko istorijos atspindžiai“, lankytojus nebyliai nukeliantis į kurorto praeitį, grafų Tiškevičių laikus. Kiekvieną vasaros ketvirtadienį parke galima sutikti ramiai vaikštinėjančius personažus, įkūnijančius praėjusiame amžiuje Palangoje gyvenusius grafus Tiškevičius bei jų svečius. Autentiška aktorių apranga pasiūta pagal išlikusias grafų Tiškevičių šeimos fotografijas. Atkurti papuošalai ir tokios detalės kaip senovinis dviratis ar vaikiškas vežimėlis Birutės parko lankytojams dovanoja tikrumo, o ne teatro įspūdį.
Tradiciškai triskart per savaitę - kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį -18.30 val. parko rotondoje susirenka pučiamųjų muzikos gerbėjai – profesionalus Palangos orkestras palangiškiams ir svečiams dovanoja nemokamus koncertus gamtos apsuptyje.
Kamerinės muzikos koncertų ciklas „Nakties serenados“ – dar vienas tradicinis, Palangą, Birutės parką bei Gintaro muziejų jau ne pirmą dešimtmetį garsinantis renginys.
Rugsėjį parkas pražysta naujomis spalvomis – čia jau septynerius metus rengiamos Birutės parko dienos. Tai renginys, skirtas ramaus ir jaukaus poilsio gamtoje mėgėjams.
Šokantis muzikinis fontanas
Naujasis fontanas pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio. Užsakyti šokančio fontano atliekamą dainą kainuoja 3 eurus. Kasdien pramogautojai džiuginami ir nemokamais valandos trukmės pasirodymais.
Priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio keičiasi vandens čiurkšlių aukštis, kryptis, taip pat fontano apšvietimas. Pagal kūrinį vandens čiurkšles valdo speciali kompiuterinė įranga. Pagal vėjo kryptį ir stiprumą fontano kompiuterinė įranga automatiškai reguliuoja vandens čiurkšlių aukštį ir srovės kampą.
Įspūdingą šviesos muzikos efektą kuria 260 sumontuotų vandens purkštukų ir 48 įvairių spalvų šviestuvai, kurie išgauna visos gamos spalvas. Fontano įranga pirkta Graikijoje ir Italijoje.
Po fontano baseinu sumontuoti 5 galingi vokiški siurbliai pagrindinę čiurkšlę išstumia į 8 metrų aukštį, o per minutę į orą pakelia beveik 4,3 tonos vandens. Pagal pakeliamo vandens kiekį Palangoje įrengtas fontanas yra pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje.